Psy do adopcji


Wielkość psiaka : 

Małe - do poniżej kolan
Średnie - od poniżej kolan do odrobinę powyżej kolan
Duże - od powyżej kolan w góręMałeImię: Monroe
Rasa: Mix
Wiek: ok.2 lat
Kastracja: nie
Płeć:  Pies

Opis:

O Monroe ( Monroł) niewiele wiemy. Jest to psiak na kojcach ogólnych, boi się człowieka. Od ludzi nie doświadczył wiele dobrego. Czeka na kogoś kto pomoże mu dojść do siebie i poznać świat.

Imię: Mimi
Rasa: Mix chichahua
Wiek: ok.1-2 lata
Kastracja: nie
Płeć:  Pies
Opis:
Świetny piesek. Wiecznie uśmiechnięty. Szuka kontaktu i podąża za człowiekiem. Lubi się bawić, głaskać, przytulać, jest to psiak energiczny :)


Imię: Rysiu Parówa
Rasa: Mix jamnik
Wiek: ok.6 lat
Kastracja: tak
Płeć:  Pies
Opis:
Rysiu ... kolejna psia istotka która spędziła w schronisku większość swojego życia. Spragnione miłości, długie jak kości - takie jest rysiowate. Cudowny psiak. Pogodzi się z innym psem, nie powinien sprawiać problemów. Stracił już nadzieję na dom. W schronisku ponad 5 lat, ZAKOCHAJ SIĘ W NIM!
Imię: Kuna
Rasa: mix

 Wiek: ok. 8 lat
Kastracja: 

Płeć:Pies
Opis : kojec 16
Kuna to jeden z psów które są niewidzialne. Nikt ich nie zauważa, bo zawsze są mniejsze, ładniejsze ,MŁODSZE. Kuna praktycznie całe życie spędził w schronisku, na początku był nieufny ... jak Inka, po przeprowadzeniu na kojce ogólne zdziczał . Nie da się z nim pracować, bo zawsze jakieś psy obok, nikomu nie dał się złapać, nie wiadomo nawet czy kiedyś był głaskany, dla niego człowiek to potwór, który czasem wrzuca coś do miski. Przyzwyczaił się już do schroniska,  pewnie nigdy nie będzie normalnym psem, ale czy ktoś powiedział, że nienormalność jest zła ? Jest to pies, bez wątpienia dla kogoś kto kocha psy, ale i też wielkie wyzwania. Kuna dogada się z innym niedominującym psem. Jest małym psem więc przeżyje jeszcze kilka ładnych lat, może znajdzie się ktoś kto pokocha go po raz pierwszy, i nie pozwoli mu zginąć w więzieniu, w którym siedzi za ludzkie błędy.

Średnie

Imię: Charlie (Czarli)
Rasa:  mix wyżeł szorstkowłosy

 Wiek: ok. 6 lat
Kastracja: Jest
Płeć:Pies
Opis:

Spokojny, przyjazny, przyjacielski, nieco wycofany .Imię: Józek
Rasa: Mix
 Wiek: ok. 7-8 lat
Kastracja: Brak
Płeć:Pies
Mimo swych lat jest wesołym i przytulaśnym psiakiem, raczej spokojny, bardzo szuka kontaktu z człowiekiem.

DużeImię: Romek
Rasa: Mieszany ON
 Wiek: ok. 6 lat
Kastracja: Jest
Płeć:Pies
 Opis:

Romek to psiak który wyglądem odstrasza, tak więc doskonałym stróżem będzie. Jest jednak przyjazny ( może niezbyt  wylewny, ale przyjaźnie nastawiony), lubi długie spacery, głaskanie i ... obserwowanie  :)

Imię: Barry
Rasa: Mix american stafordshirre terrier
 Wiek: ok. 3-4 lat
Kastracja: Jest
Płeć:Pies

Opis:Barry - w typie tak popularnej dzis rasy bojowej... rasy, która dzięki tej popularności i bezmyślności człowieka ma nieciekawą opinię i pokutuje ze ludzką niewiedzę. Kolejna smutna historia, której dobre zakończenie gdzieś tam na horyzoncie majaczy, ale czy to będzie dobre zakończenie?!

Opcje sa trzy:
- Barry znajduje odpowiedzialny dom
- Barry dostaje zastrzyk
- Barry spędza resztę życia w schronisku

Galeria Barrego : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495907257112556.1073741829.186764528026832&type=3

Barry to ok 3-4 letni pies w typie amstaffa. Przyprowadzony do schroniska przez swoich "właścicieli". Przyprowadzony na kablu, bo szkoda była nawet zainwestować w najtańszą smycz - to tylko pies. Przyprowadzony w niezbyt dobrym stanie - z alergią (najpewniej pokarmową).
Zabrany z innego schroniska po to, żeby być psem podwórkowym. Oddany u nas za opłatą, bo rzucał się na ludzi przechodzących po drugiej stronie ogrodzenia. Od ludzi dostaliśmy informacje, ze bywa agresywny, rzuca się na podniesioną rękę.
Po takich informacjach ręcę nam wszystkim opadły... agresywny amstaff = zero szans na dom, zastrzyk...

Jak jest dzisiaj?
Byliśmy pewni, że Barry jest głuchy. W tej chwili podejrzewamy jednak, że mogliśmy się mylić. Obserwujemy i będziemy chcieli go przebadać pod tym kątem.
Na dzień dzisiejszy Barry nie wykazał w schronisku objawów agresji. Toleruje wszystkie psy, nie zaczepia, nie warczy na ludzi. Daje ze sobą zrobić wszystko. Zastrzyki, klepanie, chwytanie łap, zaglądanie do uszu nie jest problemem. Póki co chodząca cierpliwość!

Poczatkowo był niepewny, agresywny w kojcu bo przerażony całą sytuacją w jakiej się znalazł. Poza kojcem jest spokojny, wita się z wszystkimi, również z psami. Chodzi zawsze tymi samymi trasami.
I na pewno nie jest agresywny sam z siebie! Jakby ktoś nie wierzył, to jest to potwierdzone przez psich trenerów, którzy specjalnie do Barrego przyjechali.

Barry dostaje specjalna karmę, która powinna zmniejszyć objawy alergii. Jest wyprowadzany na spacery i obserwowany. Pies jest juz wykastrowany i zaszczepiony.

Szukamy domu dla Barrego!!!
Domu odpowiedzialnego, majacego doświadczenie w prowadzeniu ras bojowych. Domu bez dzieci lub ze starszymi dziećmi, które zrozumieją, że głuchy pies jest psem wspaniałym ale specyficznym. Domu, który będzie w stanie zapewnic Barremu godne warunki życia, opieka weterynarza, dobrą karmę i przede wszystkim szkolenie.

Amstaffy to psy, które bardzo potrzebuja bliskości człowieka, nie nadają sie do budy! Barry jako pies schroniskowy, jak amstaff ma już przylepioną łatkę. Przez wielu już na samym początku będzie skreślony.
Pomóżcie mi obalić te stereotypy! ZNajdzmy super dom dla Barrego i pokażmy temu psu, że człowiek to dobry pies na dwóch łapach.

@CarlaKolumna
kontakt : carlakolumna@o2.pl, gg: 2805350, tel. 511091859
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz