Psy do adopcji


Wielkość psiaka : 

Małe - do poniżej kolan
Średnie - od poniżej kolan do odrobinę powyżej kolan
Duże - od powyżej kolan w góręMałe
Średnie

Imię: Charlie (Czarli)
Rasa:  mix wyżeł szorstkowłosy

 Wiek: ok. 6 lat
Kastracja: Jest
Płeć:Pies
Opis:

Spokojny, przyjazny, przyjacielski, nieco wycofany .Imię: Józek
Rasa: Mix
 Wiek: ok. 7-8 lat
Kastracja: Brak
Płeć:Pies
Mimo swych lat jest wesołym i przytulaśnym psiakiem, raczej spokojny, bardzo szuka kontaktu z człowiekiem.

Duże
Imię: Barry
Rasa: Mix american stafordshirre terrier
 Wiek: ok. 3-4 lat
Kastracja: Jest
Płeć:Pies

Opis:Barry - w typie tak popularnej dzis rasy bojowej... rasy, która dzięki tej popularności i bezmyślności człowieka ma nieciekawą opinię i pokutuje ze ludzką niewiedzę. Kolejna smutna historia, której dobre zakończenie gdzieś tam na horyzoncie majaczy, ale czy to będzie dobre zakończenie?!

Opcje sa trzy:
- Barry znajduje odpowiedzialny dom
- Barry dostaje zastrzyk
- Barry spędza resztę życia w schronisku

Galeria Barrego : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495907257112556.1073741829.186764528026832&type=3

Barry to ok 3-4 letni pies w typie amstaffa. Przyprowadzony do schroniska przez swoich "właścicieli". Przyprowadzony na kablu, bo szkoda była nawet zainwestować w najtańszą smycz - to tylko pies. Przyprowadzony w niezbyt dobrym stanie - z alergią (najpewniej pokarmową).
Zabrany z innego schroniska po to, żeby być psem podwórkowym. Oddany u nas za opłatą, bo rzucał się na ludzi przechodzących po drugiej stronie ogrodzenia. Od ludzi dostaliśmy informacje, ze bywa agresywny, rzuca się na podniesioną rękę.
Po takich informacjach ręcę nam wszystkim opadły... agresywny amstaff = zero szans na dom, zastrzyk...

Jak jest dzisiaj?
Byliśmy pewni, że Barry jest głuchy. W tej chwili podejrzewamy jednak, że mogliśmy się mylić. Obserwujemy i będziemy chcieli go przebadać pod tym kątem.
Na dzień dzisiejszy Barry nie wykazał w schronisku objawów agresji. Toleruje wszystkie psy, nie zaczepia, nie warczy na ludzi. Daje ze sobą zrobić wszystko. Zastrzyki, klepanie, chwytanie łap, zaglądanie do uszu nie jest problemem. Póki co chodząca cierpliwość!

Poczatkowo był niepewny, agresywny w kojcu bo przerażony całą sytuacją w jakiej się znalazł. Poza kojcem jest spokojny, wita się z wszystkimi, również z psami. Chodzi zawsze tymi samymi trasami.
I na pewno nie jest agresywny sam z siebie! Jakby ktoś nie wierzył, to jest to potwierdzone przez psich trenerów, którzy specjalnie do Barrego przyjechali.

Barry dostaje specjalna karmę, która powinna zmniejszyć objawy alergii. Jest wyprowadzany na spacery i obserwowany. Pies jest juz wykastrowany i zaszczepiony.

Szukamy domu dla Barrego!!!
Domu odpowiedzialnego, majacego doświadczenie w prowadzeniu ras bojowych. Domu bez dzieci lub ze starszymi dziećmi, które zrozumieją, że głuchy pies jest psem wspaniałym ale specyficznym. Domu, który będzie w stanie zapewnic Barremu godne warunki życia, opieka weterynarza, dobrą karmę i przede wszystkim szkolenie.

Amstaffy to psy, które bardzo potrzebuja bliskości człowieka, nie nadają sie do budy! Barry jako pies schroniskowy, jak amstaff ma już przylepioną łatkę. Przez wielu już na samym początku będzie skreślony.
Pomóżcie mi obalić te stereotypy! ZNajdzmy super dom dla Barrego i pokażmy temu psu, że człowiek to dobry pies na dwóch łapach.

@CarlaKolumna
kontakt : carlakolumna@o2.pl, gg: 2805350, tel. 511091859
2 komentarze:

  1. Przykra sprawa z tym Barrym, a to tyczy się nie tylko amstaffów, ale też rottweilerów, dobermanów, bokserów, itp.. Prawda jest taka, że nie ma złych psów- są tylko źli właściciele i fajnie, że ludzie tacy jak ci, którzy prowadzą tego bloga, czy np. Cesar Milan, który wspomniał o tych biednych ,, psach bojowych" w swojej książce ,, Jak wychować psa idealnego?" (czy jakoś tak). W każdym razie- super blog! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda mi Barry-ego wygląda całkiem extra właściciele niemieli dla niego serca :(

    OdpowiedzUsuń